Månadsauktion måndagen den 28 oktober

Auktionsstart kl 19.

Visning söndagen den 27 oktober 11-16.

Lummelundsväg 49A. Mittemot infarten till Visby flygplats.

Utlämning tisdagen den 29 oktober kl 13-18. Övriga tider efter överenskommelse.

Avslutad
STIG ALYHR. (1919-1995). Olja på duk.
315
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
O THUNELL. Olja på pannå.
316
O THUNELL. Olja på pannå.
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
BERTIL WAHLBERG. (1923-1980). Tillskriven. Osignerad.
317
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
JOHAN OSSIAN. (1889-1975). Olja på duk.
318
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
JOHAN OSSIAN. (1889-1975). Olja på pannå.
319
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
320
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
ERIK OLSSON. (1919-2006). Akvarell. Capri.
321
SlutprisInga bud
Värdering2 000 SEK
Avslutad
SNICKARBÄNK/HYVELBÄNK.
322
SNICKARBÄNK/HYVELBÄNK.
SlutprisInga bud
Värdering2 000 SEK
Avslutad
PELARBORRMASKIN. Nova 10962-97. 12 hastigheter.
323
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
TRÄSVARV. Model 19066. 220 volt.
324
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
DÖRR. Furu. Barockmodell. 1800-tal.
103
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
KARMSTOLAR. Ek. Tygklädsel. 1960-70-tal.
94
Slutpris650 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
TOMMY DAUN.Trädgårdsmöbel. Gunnfjaun. Guteform. Bord + 6 stolar.
107
Slutpris4 500 SEK
Värdering10 000 SEK
Avslutad
TRÄDGÅRDSSTOLAR. 1 par. Metlall, galon och plast. 1950-tal.
108
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
MATGRUPP. Bondrokoko. 4 stolar + 1 par karmstolar + 1 par pallar + bord.  AB Axel Johansson möbelverkstäder, Falun. 1930-tal.
110
SlutprisInga bud
Värdering4 000 SEK
Avslutad
KLAFFBORD. Furu. En klaff. Omkring 1900.
102
SlutprisInga bud
Värdering1 500 SEK
Avslutad
PIGTITTARE. Alm. 1800-talets andra hälft.
109
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
GILLIS LUNDGREN. 1 par fåtöljer. Idre. Visby. Furu med textilklädsel.
95
Slutpris300 SEK
Värdering5 000 SEK
Avslutad
KÖKSMÖBEL. 4 stolar John Silver + pelarbord.
113
SlutprisInga bud
Värdering1 500 SEK
Avslutad
KARMSTOLAR. 6 stycken. Miranda of Sweden.
114
Slutpris300 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
STOLAR. 1 par. Furu. Gustaviansk stil. 1900-tal.
116
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
Avslutad
BOKHYLLA. Mahogny. Modell Terra. AB Nordiska Kompaniet. Tillverkningsår 1909.
112
SlutprisInga bud
Värdering2 000 SEK
Avslutad
BARPALLAR. 3 stycken. Boet. Mitab.
118
SlutprisInga bud
Värdering3 000 SEK
Avslutad
FLORENCE KNOLL. Skrivbord. Large Executive Desk. Knoll International. NK:s verkstäder i Nyköping, 1964.
111
Slutpris300 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
STOLAR. 5 stycken. Gustaviansk stil. 1800-tal.
122
SlutprisInga bud
Värdering2 000 SEK
Avslutad
KARMSTOL. Rokokostil. Omkring 1900.
119
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
BERTIL WAHLBERG. (1923-1980). Olja på pannå. Hummerstilleben.
140
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
JOHAN BLADH. (1893-1976). Olja på duk.
132
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
ERIK OLSSON. Olja på pannå.
128
ERIK OLSSON. Olja på pannå.
Slutpris2 700 SEK
Värdering5 000 SEK
Avslutad
THAGE NORDHOLM. (1927-1990). Färglitografi.
131
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
GRAVYRER. Handkolorerade. 10 stycken. Bellmans Fredmans epistlar. Tryckta 1874.
134
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
CLAUDE WEISBUCH. (1927-). Färglitografi.
167
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Avslutad
IMRE ANTONYI. (1932-). Olja på pannå. Porträtt.
165
SlutprisInga bud
Värdering2 000 SEK
Avslutad
LEOPOLD FARE. (1926-1996). Blandteknik.
145
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
PARTI ZINK. 6 delar.
349
PARTI ZINK. 6 delar.
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
PARTI EMALJERAD ZINK. 6 delar.
350
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Avslutad
TRÄDGÅRDSSKULPTUR. Stenmassa. Örn.
351
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
TRÄDGÅRDSSKULPTUR. Stenmassa. Rovfågel.
352
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
353
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
TRÄDGÅRDSSKULPTUR. Stenmassa. 1 par.
354
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
355
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Kontakt

Ingelmark Antik och Design

Lummelundsväg 49A

62141 Visby

0498-249990

info@ingelmark.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.