Månadsauktion måndagen den 28 oktober

Auktionsstart kl 19.

Visning söndagen den 27 oktober 11-16.

Lummelundsväg 49A. Mittemot infarten till Visby flygplats.

Utlämning tisdagen den 29 oktober kl 13-18. Övriga tider efter överenskommelse.

Avslutad
SPEGEL. Furu. Swedese. 1970-tal.
76
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
SPEGEL. Empirstil. 1900-tal.
268
SPEGEL. Empirstil. 1900-tal.
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
LJUSKRONA. Barockstil. 1900-talets mitt. 6 lamphållare.
269
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
LJUSAMPEL. Empirstil. 1900-talets mitt.
270
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Avslutad
BORDSFOTOGENLAMPA. Jugend. Omkring 1900.
271
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
LJUSKRONA. Malm. 6 ljusarmar. 1900-talets mitt.
81
Slutpris350 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
GOLVLAMPA OCH BORDSLAMPA. Nya ÖIA. (Örsjö Industri AB). Förkromad metall. Typ B 226. 1900-talets slut.
83
SlutprisInga bud
Värdering1 500 SEK
Avslutad
TAKAMPEL. Empirstil. 1900-talets första hälft.
82
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Avslutad
TAKLAMPA. Malm. 12 ljusarmar. 1900-talets mitt.
80
Slutpris550 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
UNO OCH ÖSTEN KRISTIANSSON. Golvlampa. Furu. Luxos.
276
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
GOLVLAMPOR. 1 par. Metall på marmorfot. Tygskärmar. 1960-70-tal.
277
SlutprisInga bud
Värdering1 500 SEK
Avslutad
PÄLS. Mink.
278
PÄLS. Mink.
SlutprisInga bud
Värdering3 000 SEK
Avslutad
PÄLS. Persian. Huvudbonad medföljer.
279
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
VÄGGPENDYL. Helt i trä. Rokokostil. Sandgren, Stockholm. Omkring 1900.
56
Slutpris750 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
BORDSPENDYL. Svart skiffer. Edward Rex. Frankrike. Omkring 1900.
57
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Avslutad
URVERK TILL GOLVUR. 1700-tal.
58
URVERK TILL GOLVUR. 1700-tal.
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Avslutad
ORIENTMATTA. Saff. Pakistan.
89
ORIENTMATTA. Saff. Pakistan.
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
ORIENTMATTA. Troligen Ghom.
86
ORIENTMATTA. Troligen Ghom.
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
ORIENTMATTA/SALSMATTA. Täbriz.
85
Slutpris4 500 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
ORIENTMATTA.  Täbriz figural Ismail. Tabatabai.
84
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
ORIENTMATTA. Karachi. Pakistan.
87
Slutpris950 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
ORIENTMATTA.  Täbriz. Pakistan.
88
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
90
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Avslutad
ORIENTMATTA. Täbris med silkesinslag.
290
Slutpris1 300 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
KAARE KLINT. Karmstol. Red chair.
291
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
AXEL LARSSON. Stol. Bok. Svängsta.
292
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Avslutad
CLUBFÅTÖLJER. 1 par. Skinn. 1900-talets mitt.
293
Slutpris2 700 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
294
Slutpris3 700 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
STEN ÖSTERGAARD. 7 stolar. Plast. A-Line serien. Cado. 1960-70-tal.
295
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
CARL MALMSTEN. Karmstolar. 4 stycken. Herrgården.
296
Slutpris300 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
SOFFA + 1 PAR FÅTÖLJER. Furu. Bruksbo. Biri möbler, Norge. 1960-tal.
297
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
SOFFBORD. Furu. 1900-talets mitt.
299
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
NICOLETTI SALOTTI. Soffa. Skinn.
298
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
KARL ERIK EKSELIUS. Soffbord. Teak.
300
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
SLAGBORD. Furu. 1800-tal.
301
SLAGBORD. Furu. 1800-tal.
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
HÅKAN URDELL. Fåtölj + pall. Fogia.
302
SlutprisInga bud
Värdering3 000 SEK
Avslutad
SKÅP. Mahogny. 1900-talets mitt.
303
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
BYRÅ. Teak. 1960-tal.
304
BYRÅ. Teak. 1960-tal.
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
BYRÅ. Teak. 1960-tal.
305
BYRÅ. Teak. 1960-tal.
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Avslutad
BYRÅ. Teak. 1960-tal.
306
BYRÅ. Teak. 1960-tal.
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Avslutad
SPEGELBYRÅ. Furu. Jugend. Omkring 1900.
308
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
BORD. 2 halvmånebord. Alm. Omkring 1900.
309
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
TRÄSNITT. Japan.
126
TRÄSNITT. Japan.
Slutpris700 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
TRÄSNITT. Japan.
311
TRÄSNITT. Japan.
Slutpris500 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Börge Mogensen. Skrivbord. Söborg. Teak. 1960-tal.
307
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
HARRY BOOSTRÖM. (1917-1996). Olja på pannå. I motljus.
312
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
INGEGERD BESKOW. (1887-1978). Akvarell. Marstrands kyrka.
313
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
LISBETH JOBS. Textil. Handtrycks. Duvor. Jobs.
314
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Kontakt

Ingelmark Antik och Design

Lummelundsväg 49A

62141 Visby

0498-249990

info@ingelmark.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.