Månadsauktion måndagen den 28 oktober

Auktionsstart kl 19.

Visning söndagen den 27 oktober 11-16.

Lummelundsväg 49A. Mittemot infarten till Visby flygplats.

Utlämning tisdagen den 29 oktober kl 13-18. Övriga tider efter överenskommelse.

Avslutad
KYL/DRYCKESAUTOMAT. Coca Cola. 1970-tal.
171
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
SKYLTSTÄLL. Läkerol. Metall. 1900-talets mitt.
172
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
KASSAAPPARAT. National. 1900-talets första hälft. Trä och metall.
173
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
KASSAAPPARAT. National. 1900-talets mitt. Trä och metall.
174
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
LI´L ABNER AND HIS DOGPATCH BAND. Unique art manufacturing Co, USA. 1945.
175
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
MODELLBIL. Schuco Studio 1050.
176
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
MODELLBILAR. 2 stycken. Schuco Studio 1050.
177
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
ARNOLD BOBY. Apa på trehjuling. U S Zone. Tysklad. 1920-tal.
179
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
MODELLBILAR. 2 stycken. Schuco Studio 1050 och D R Patente.
178
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
SCHUCO. 5 stycken musicerande clowner. 1930-tal.
180
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
GOOD TIME CHARLIE. Bordslampa. Japan. 1960-tal.
182
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
181
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
CHARLEY WEAVER BARTENDER. B/O Rosko Toys. Japan. 1962.
183
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
184
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
BASKET BALL PLAYER. Litograferad plåt.
186
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
KRIGSFARTYG. Nyckeluppdragen. Litograferad plåt.
185
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
TRAVEKIPAGE. Arabian. Ruhl No 5. Tyskland.
187
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
188
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
MODELLBILAR. Porsche. 4 stycken Burago + 1 Maisto.
189
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
MODELLBILAR. 2 stycken American Muscle, 1 Anson och 1 Ros.
190
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Avslutad
PARTI LEKSAKER. Nyckeluppdragna samt batteridriven. 1930-50-tal.
191
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
STATIONSBYGGNAD. Fandor JK Co. Litograferad plåt. 1930-40-tal.
192
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
TÅGSET. Lok Karl Bub, 11 vagnar Kraus JKC mfl, räls och signal. O-skala.1920-tal.
193
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
MÄRKLIN. Kran 451. Lok 3029, 3000, 8322. Vagnar 4000, 4566, 4532, Wasabröd och Königsbacher.
194
Slutpris750 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
MÄRKLIN. 6 lok och 28 vagnar.
195
MÄRKLIN. 6 lok och 28 vagnar.
Slutpris750 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
FLEISCHMANN. 7 lok och 19 vagnar.
196
Slutpris400 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
ÅNGMASKINER. 2 stycken. Wilesco D 10.
199
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
PARTI LOK OCH VAGNAR.  Liliput. Heljan, Bachmann mfl.
198
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
ÅNGMASKIN. Wilesco D 6 + 4 tillbehör.
200
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
PARTI DOCKMÖBLER. 1960-70-tal.
201
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
LIMA. Parti lok, vagnar och transformatorer.
197
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
202
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
DOCKA. Porslin och trä. 1950-60-tal.
59
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Avslutad
PARTI DOCKMÖBLER. 1960-tal.
60
PARTI DOCKMÖBLER. 1960-tal.
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
KAKBURK. Örebro Kex. Litograferad plåt.
205
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
GUNGHÄST. 1960-tal.
206
GUNGHÄST. 1960-tal.
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
SKYLTDOCKOR. 6 stycken. Plast. 1900-talets andra hälft.
207
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
SKYLTDOCKA. 1900-talets mitt.
208
SKYLTDOCKA. 1900-talets mitt.
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Avslutad
SKYLTDOCKA. 1900-talets mitt.
209
SKYLTDOCKA. 1900-talets mitt.
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
MODELLBÅT. Fiskebåt. Nordkap. Trä och plast.
54
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
FARTYGSMODELL. Waxholm 1. Bemålad plast. Trädetaljer. Modellen framtagen av Sigurd Isacson.
55
SlutprisInga bud
Värdering2 000 SEK
Avslutad
FARTYGSMODELL. fyrmastare. Balsaträ. 1900-talets mitt.
212
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
TRATT TILL SALONGSGRAMMOFON. Plåt. Omkring 1900.
213
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
BÖCKER. De isländska sagorna. Åke Ohlmarks och Uno Stallarholm. 5 band.
215
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
ELVIS PRESLEY. 16 stycken vinylskivor. LP.
214
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
DALAHÄST. Trä. 1900-talets första hälft.
216
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
DALATUPP. 1900-tal.
217
DALATUPP. 1900-tal.
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
DALAHÄSTAR. 3 stycken. 1900-tal.
218
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
Kontakt

Ingelmark Antik och Design

Lummelundsväg 49A

62141 Visby

0498-249990

info@ingelmark.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.